poniedziałek, marca 27, 2017

Wycinankowe Nowości i słów kilka o tekturkach...

Cześć!
Kto był i widział ostatnie nowości Wycinanki?! Bajeczne co?!
Widzicie te detale?! Moje serce z tej kolekcji Around The Steampunk skradła ta wycinanka - serce!

Druga kolekcja to The Look Of Nature - sielska, wiosenna, naturalna :

A teraz krótki artykuł o moich ulubionych patentach na wycinanki :)
Wycinanki z tektury są dla mnie nieodłącznym motywem m.in. świątecznych kartek - są takim punktem odniesienia, pomagają budować całość pracy i nadają jej "to coś". Lubię je za nieograniczone możliwości ich ozdabiania - od tuszu po lakier do paznokci, jak również za uniwersalność ich naturalnego koloru. 
Jeśli chodzi o zdobienie tekturek najchętniej sięgam po te sposoby, które są:
-szybkie
-tanie
-łatwo dostępne
-estetyczne w użytkowaniu.
Nie lubię rozkładać całego majdanu mikstur i narzędzi by pomalować maleńki element, a najgorzej, jak przy tym się ubrudzę - brudna ja, brudna praca, brudne wszystko - nie mój styl ;)
Dlatego poniżej przedstawiam Wam moją wielką trójkę sposobów na wycinanki. Gotowi?

1. Tusz do stempli. 
Używam go gdy chcę podkreślić kontury tekturki, którą przyklejam na jasne tło, jak w przypadku kartki poniżej, również w pracach o lekko romantycznym lub vintagowym klimacie. Świetnie też komponują się z bazami z craftowego kartonu, których jestem ostatnio wielką fanką!

Zazwyczaj mam na biurku dwa tusze - jeden nowy i jeden starszy. O ile ten nowy idealnie nadaje się do odbijania stempli, to ten starszy świetnie sprawdza się w roli "gąbeczki do tuszu" - miękki, w odpowiednim kolorze i o dobrym nasyceniu koloru. Dzięki jego zużyciu nie ryzykuję plamami  i nierównościami na tekturce, a uzyskuję lekki, postarzony efekt.
Jeśli chodzi o marki tuszy to używam jako gąbki od dłuuugiego czasu Dovercaft - tani, duży tusz pigmentowy oraz Prima Chalk Edgers jako "wzmacniacz" koloru.

2. Promarkery, markery, mazaki
Uwielbiam je za łatwość użycia, szybki efekt i duuuużą ilość kolorów - świetnie spisują się przy przepiśnikach, oraz przy motywach z kwiatami jak na poniższym zdjęciu:
Dostępność w wielu kolorach pozwala nam dobrać kolor wycinanki do koloru pracy, a precyzja w kolorowaniu drobnych elementów znacznie ułatwia pracę. Dzięki mazakom w bardzo szybki sposób odmienimy charakter pracy z wycinanką. Czasami wystarczy pomalować tekturkę czarnym markerem i mamy mocny akcent na kartkę gotowy.3. Crackle Accent oraz Glossy Accents
Te dwa preparaty są idealne do zabezpieczania drobnych elementów na użytkowych pracach, jak np. na notesach i przepiśnikach. Cienka powłoka sprawia, że drobne łączenia wycinanek są zabezpieczone. Dodatkowo tekturka ładnie się błyszczy - znów możemy ją zastosować jako główny element pracy. Mokre preparaty możemy obsypać brokatem, kaszką manną czy aksamitem w proszku - świetnie sprawdzi się do mocowania, a precyzyjne końcówki buteleczek ułatwią pracę z misternymi wzorami tekturek.Mam nadzieję, że przyda się Wam ta wiedza - czasami te najprostsze sposoby docierają do nas najpóźniej ;) Życzę Wam owocnej pracy z tekturkami!
Ladybug

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw choć kropkę

Copyright © 2016 Ladybug - papier i nożyczki , Blogger